V Těšnovicích prohra až po penaltách.

Vyrovnání na 3 : 3 pečetil v 88. minutě střídající Tomáš Motal alias Monty a prodloužil neporazitelnost Záhlinic na 9. v řadě.

TĚŠNOVICE – ZÁHLINICE 4 : 3 pp. ( 2 : 1 )

Do posledního venkovního mistrovského utkání, odjížděli borci Záhlinic do nedalekých Těšnovic. Při příjezdu nás nepřekvapil krásný areál, s ještě krásněji nachystaným trávníkem. Jediným menším negativem bylo počasí, které bylo více než dost vydařené.

Z prvního vzájemného duelu, který se odehrál na podzim vyšlo vítězně mužstvo Záhlinic, kdy konečné skóre na 1 : 0 pečetil Malát Patrik dalekonosnou střelou.

Co se týče už samotného utkání, tak jsme přijeli do Těšnovic s vědomím toho, že to pro nás bude určitě tvrdý oříšek, jelikož Těšnovické mužstvo hájí 4. příčku okresního přeboru. Na druhou stranu jsme také vyjížděli s vědomím, že se dokážeme chytit se soupeřem a hrát s nik vyrovnanou partii. V úvodu zápasu, jsme skoro jako obvykle začali lépe, soupeře jsme přehrávali a dostávali jej pod tlak. To nám také přineslo vedoucí branku, kdy v 6´ minutě po krásném sólu Petra Horáka z levé strany nedal svou ráznou střelou domácímu gólmanovi šanci, když míč napálil do jeho protipohybu. Skóre se tak měnilo hned v počátku utkání.

Po vedoucí brance, která přišla tak brzo jsme jakoby přestali hrát a nechali jsme soupeře se dostat do tempa. Náhle byli aktivnější domácí, kdy z protiútoku po krásné kombinaci která přišla po ztrátě míče na polovině dokázali srovnat na 1 : 1.

Domácí se dostali do svého tempa, ale nutno pochválit Záhlinického Ngoce, který svými rychlími nohami zabránil dvěma jasným brankám. Do poločasu diktovali tempo hry domácí, a přineslo jim to ovoce, kdy dokázali výsledek zápasu otočit a dostat se do vedení.Jedovatou střelu domácích zneškodnil krásným zákrokem brankář Vaďura, kdy vytáhl razantní střelu mířící k tyči. Záhliničtí měli do poločasu jen polo šanci, kdy zkusil vystřelit z dálky střelec Petr Horák, ale bohužel rána postrádala potřebnou razanci.

Do kabin jsme tak odcházeli za nepříznivého stavu 2 : 1 pro domácí.

Do druhé se už nedostali Petr Horák s Jiřím Rygálem, skrze zranění.

Museli jsme něco změnit, jelikož jsme chtěli s výsledkem utkání něco dělat. Místo Horáka s Rygálem nastoupili oba dva útočníci Motal s Burešem. Nutno pochválit oba dva za dravost a energii, kterou do zápasu tihle dva hladoví borci vnesli. Ačkoliv jsme domácí zatlačili a mačkali je na jejich polovině, přišla chyba výborně hrajícího obránce Ngoce, který si neporozuměl s gólmanem Vaďurou a chybu potrestal domácí Mršťák, kdy proměnil samostatný nájezd.

Většina diváků nás už viděla odepsanou, ale my jsme nic nezabalil a hráli na riziko. To nám přineslo kontaktní gól kdy našel Motal Bureše a ten krásným centrem posadil na hlavu míč kapitánovi Paštěkovi, který tak uklidil míč do prázdné branky. Domácí nečekali, že s tímhle kontaktním gólem, přijde ještě vetší tlak. Na pravého záložníka se posunul Mrkvica, který větral domácí obranu, avšak nekvalitní koncová přihrávka všechen tlak zhltila. Vlevo se zase pokoušel prosadit Jakvid, avšak nic hrozivého bohužel nepřišlo.

To se vše změnilo v 88´minutě, kdy Paštěka vyslal přihrávkou do běhu Mrkvicu, který se probojoval rychlostně přes obránce, který se jej pokusil ještě zastavit za pomoci faulu. To mu nevyšlo a Mrkvica tak našel přihrávkou ve vápně Motala, který nekompromisně zavěšil do levého spodního rohu. Brankář domácích tak neměl absolutní šanci zareagovat.

Neuvěřitelné se opět stalo skutečným a tak jsme doslova vybojovali nesmírně cenný bod na hřišti kvalitních Těšnovic.

V penaltové loterii se bohužel přiklonilo štěstí k domácím, kdy vyhráli na penalty 4:3.

Určitě kluci zaslouží pochvalu, počínaje brankářem, přes zálohu až k útoku za neodepsaný zápas a dokázali, že se dá hrát s každým soupeřem.

SESTAVA: VAĎURA – HEJNÍK, RYGÁL, RUSNOK, NGOC – ŠUSTEK, KUTŇÁK, PAŠTĚKA ( C ), JAKVID – HORÁK , MRKVICA

NÁHRADNÍCI: MOTAL, BUREŠ, POSPÍŠIL,

STŘELCI: HORÁK, PAŠTĚKA, MOTAL

ROZHODČÍ: SKYBA VLASTIMIL

DIVÁKŮ: 110

V příštím domácím zápase se představí mužstvo Loukova. Start utkání je v sobotu v 15:00hod. Nutno dodat, že všechny 3 poslední mistrovské utkání odehrajeme na domácí půdě.

Děkujeme všem, kteří přijeli podpořit Záhlinické borce. Díky moc !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *