Bod ze Slavkova

SLAVKOV – ZÁHLINICE 2:2 (1:0)

Petr Škařupa, útočník Slavkova: „Zasloužená remíza. Konečně nás bylo víc. Uzdravil se kapitán Chovanec, přišel nám pomoct Šmehlík, takže sestava vyla normální. Chtěli jsme si dát pozor na začátek a hned ve 4. mnutě jsme inkasovali branku. To stejné bylo i v úvodu druhé půle, kdy soupeř z penalty zvýšil na 2:0. Jinak první poločas byl z naší strany tragický. Pořádně jsme si nepřihráli, neměli jsme vůbec nic. Fakt to bylo hrozné. Pořádně hrát jsme začali až za stavu 0:2. Od té chvíle jsme byli lepší a skóre srovnali. Nejprve jsem s přehledem proměnil penaltu nařízenou za ruku, pak jsem se trefil po centru Kotačky z levé strany. Po vyrovnání se hra zase uklidnila, nějaké šance měli hosté i my. Remízu utkání slušela, při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Ve druhé půli jsme byli herně lepší. Jsem rád, že jsme nemusel jít zase chytat a ve druhém poločase mohl dát dva góly.“

Ladislav Paštěka, hrající trenér Záhlinic: „Pro nás je to ztráta. Prvních pětadvacet minut jsme byli lepší, Slavkov se k ničemu nedostal. My jsme dali hned ze začátku gól na 1:0 a měli ještě nějaké příležitosti a dobře rozjeté akce, které jsme ale nedohráli do konce. Bohužel nás rozhodila občerstvovací pauza, po ní jsme nenavázali na hru z úvodu střetnutí a trápili se. Něco jsme si k tomu ale řekli a hned po změně stran dali z penalty na 2:0. Domácí ale taky zahrávali pokutový kop a po kontaktní brance ucítili šanci. Slavkov celý zápas jenom nakopával balony dopředu, hrál antifotbal. Nám nesvědčilo hrbolaté a tvrdší hřiště, taky nám moc nepasoval silný vítr. Soupeři se pak po ojedinělé šanci podařilo vyrovnat na 2:2. Závěrečná půlhodina už byla divoká. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svoji stranu. My jsme to ke konci otevřeli, takže i domácí měli nějaké šance. Remíza pro nás nic neřešila. Věděli jsme, že na Slavkov máme. Bohužel se nám utkání nepodařilo zlomit na svoji stranu, což je škoda. Ve Slavkově jsme ztratili dva body, které musíme získat jinde, abychom se přiblížili klidnému středu tabulky. Nastoupil za nás i Josef Zapletal, který k nám přišel z Kvasic. Byl u všeho podstatného, měl dobré věci. Hodně nám pomůže.“