Domácí přestříleli Polešovice

ZÁHLINICE – POLEŠOVICE 5:3 (3:2)

Ladislav Paštěka, hrající trenér Záhlinic: „Pro nás to byl na těžkém terénu těžký zápas. Byli jsme o něco šťastnější. K výhře nám pomohly i dva vlastní góly soupeře. Já jsem rád, že jsme potvrdili výhru s Vlčnovem a ve dvou domácích zápasech získali šest bodů. Dost jsme si pomohli. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě. Měli jsme výborný vstup do utkání, v 7. minutě vedli 2:0. Soupeř ale ihned zareagoval a po trestném kopu výsledek okamžitě snížil na 2:1. Hra byla jako na houpačce. Chvilku jsme na tom byli lépe my, ale pak jsme zase polevili a nechali hrát hosty. Polešovice nebyly vůbec špatné. Ještě v první půli skóre srovnaly na 2:2. Pomohl nám další vlastní gól těsně před přestávkou. Ve druhé půli Radek Zapletal neproměnil pokutový kop, hosté šli do deseti. Červená karta Polešovice nakopla a hosté byli dál aktivní a neustále se tlačili dopředu. Po zásluze výsledek srovnaly na 3:3 po další standardce. Hosté dál útočili a nám se otvírali prostory pro brejkové situace. V posledních pěti minutách jsme utkání zlomili v náš prospěch.“

Josef Křiva, trenér Polešovic: „Situace je alarmující. Do Záhlinic jsme odjeli bez osmi hráčů. Nebyli Crla, Kaspřák, Blah ani Měšťánek, vypomoct nám nešel ani Saša Machala, takže jsem byl rád, že naskočili alespoň tři kluci z béčka. Bez nich bychom to ani neodehráli. Sice jsme na lavičce měli tři kluky. Ti ale vůbec netrénují. Pro nás to byl nešťastný zápas, den blbec. Na těžkém terénu jsme si dali dvě vlastní branky. Začali jsme dobře. První velkou šanci měli Vaculík, ale mířil jen do náruče brankáře. Pak ale utekl nejlepší hráč domácích Dušek, dal centr a náš pravý bek si ve skluzu srazil míč do vlastní brány. Vzápětí přišel centr z pravé strany, hlavička a gól na 2:0. I když to brankář Pavel vytáhl, podle rozhodčích už byl míč za lajnou. Pak se dvakrát prosadil Ficek a bylo to 2:2. Bohužel ve 43. minutě jsme si opět dali vlastní gól. Druhý poločas byl vyrovnaný. Velkou šanci měli O. Stašek, který ale z dvaceti metrů netrefil prázdnou bránu. Balon poslal nad. Klidně jsme mohli vyrovnat. Na druhé straně soupeř neproměnil pokutový kop. Vzápětí jsme šli do deseti, když byl za kritiku rozhodčího vyloučen Stašek. I v deseti jsme soupeře zatlačili a měli převahu. Zaslouženě jsme vyrovnali na 3:3. Kluci dál chtěli hrát, útočit. Neustále se tlačili dopředu. Slušnou příležitost měl po úniku Vaculíka z pravé strany Lapčík. Domácí ale odvrátili mít tak šťastně, že jejich hráč šel sám z levé strany a po centru na zadní tyč do Dušek z úhlu uklidil nahoru do šibenice. Na konci jsme to otevřeli, hráli vabank a dostali pátý gól. Je škoda, že jsme alespoň na bod nedosáhli. Za mě by utkání slušela spíše remíza.“