Domácí výhra proti lídrovi

ZÁHLINICE – LUBNÁ 2:1 (1:0)

Ladislav Paštěka, hrající trenér Záhlinic: „My jsme šli do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. Věděli jsme, že Lubná je na vlně, daří se jí. Naše výhoda byla v tom, že soupeře známe z minulých sezon. Hrávali jsme spolu několik let v okrese. Víme, jaké mají hráče, o co se opírají. Chtěli jsme hrát aktivně, ale prvních deset nebo patnáct minut jsme byli bojácní a nebylo to z naší strany úplně ono. Lubná si v úvodu střetnutí naštěstí moc šancí nevypracovala. Měla tam jednu nebo dvě situace, které mohla proměnit. Do vedení jsme šli ale my. Po rohovém kopu napálil odražený balon do sítě Dutkevič. Do 40. minuty jsme byli lepší, aktivnější a zaslouženě jsme vedli. V aktivní hře jsme chtěli pokračovat i po změně stran. Přestože se nám podařilo dát na 2:0, Lubná byly v určitých pasážích lepší a vypracovala si šance. Naštěstí jsme to i po snižují brance ustáli a vedení si pohlídali. Kluky musím pochválit za to, jak k tomu přistoupili a zápas odbojovali. Bylo to náročné, ale za tři body jim děkuji. Klobouk dolů před všemi. Sestava byla podobná jako minulý týden. Vrátil se nám alespoň zraněný brankář Černocký. Doufám, že se po letních prázdninách docházka ještě zlepší. Pro oba týmy to bylo takové derby. Utkání moc klidné nebylo. Fanoušci z Lubné jsou takoví divočejší. Vím, že si mohou zařvat, co chtějí, ale někteří porážku hůře snášeli. Měli by ale vědět, že je to pořád jenom sport.“

Bronislav Železník, trenér Lubné: „Když to shrnu, tak pro nás to byl zápas blbec. Nevěřil jsem, že bychom mohli v Záhlinicích při naší současné formě ztratit body, ale stalo se. Bohužel prokletí Rymic a Záhlinic, kde jsme snad ještě nevyhráli, jsme stále nezlomili. Ale je to derby, kluci to měli v hlavách. Hned na začátku jsme měli velkou šanci. Ančinec ale gól nedal a Kašíkova dorážka neplatila kvůli ofsajdu. Za deset minut šel Ančinec sám na gólmana, ale neuspěl. Co jindy promění, tentokrát nedal. I když se ve druhé půli prosadil, duel mu střelecky úplně nevyšel. Domácí naopak byli produktivní a po rohovém kopu šli do vedení. Balon odvrácený na šestnáctku trefil jejich hráč krásně po větru a my prohrávali. Když to přeženu, tak Záhlinice se v zápase dvakrát dostaly k naší bráně a daly dva góly. Po změně stran se prosadil Paštěka a bylo to 0:2. Nějaké šance jsme sice měli, ale nebylo jich tolik jako v jiných zápasech. Ve druhé půli zazdil tutovku Kašík. Ančinec dal gól, ale další jsme nepřidali, proto jsme prohráli. Herně jsme vyloženě nepropadli, ale Záhlinice to ubojovaly a takticky uhrály. Na konci kouskovali a zdržovali hru. Věděli, jak na některé naše hráče. Domácím se to sešlo, my jsme neměli potřebné štěstí, kreré jsme si asi vybrali v předcházejících duelech. Chyběl nám Chýla a taky Pospíšil, který k nám přišel z Kvasic. Klukům nemohu upřít snahu, bojovali, ale na body to nestačilo.“

Branky: 30. Adam Dutkevič, 56. Ladislav Paštěka – 65. Martin Ančinec. Rozhodčí: Zalabák. Diváci: 125.