Na hody padlo 8 branek

ZÁHLINICE – KORYČANY 3:5 (1:3)

Ladislav Paštěka, hrající trenér Záhlinic: „Zápas se mi těžko hodnotí. Začátek nebyl do nás moc dobrý. Koryčany nás přehrávaly, my jsme nehráli takticky dobře. V naší hře bylo hodně nepřesností a zbytečných ztrát. Celkově výkon v prvních třiceti minutách nebyl příliš dobrý. Navíc jsme dostali laciné góly z dorážek nebo střel po odrazu. Koryčany měly i štěstí, ale my jsme si vypracovali taky šance, které jsme neproměnili. Měli jsme dvě nebo tři tutovky, ale až v závěru poločasu se nám podařilo Malátem snížit na 1:3. Branka nás trošku povzbudila. O přestávce jsme sestavu trochu prostřídali a chytli se. Ve druhém poločase jsme skóre srovnali na 3:3 a cítili, že bychom mohli utkání zvrátit na svoji stranu a vyhrát. Bohužel jsme dostali jednoduchý gól, když se hostující útočník dostal přes našeho obránce a skóroval. Na konci Koryčany udeřily popáté a bylo hotovo. Znovu se potvrdilo, že kde jsou hody, nejsou body. A u nás byly hody. Vstup do sezony nám nevyšel, ale máme těžký los. Musíme to ale někde urvat, než nám ujede vlak. Pak se to bude těžko dohánět. Musíme někde překvapit a zvítězit, kde se to nečeká. Hlavní je, abychom byli koncentrovaní po celých devadesát minut a ne jenom část zápasu. Máme problémy s gólmanem, který musel chytat, i když byl zraněný.“

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan: „Po dvou úvodních porážkách jsme se už potřebovali chytit. To však i domácí Hanáci, jímž začátek sezóny taky moc nevyšel. Bez distancovaného Petra Posoldy, ale po vypršení stopky už s Patrikem Frankem v základu jsme do zápasu vstoupili s chutí a koncentrovaně. Naší hře určitě prospěl i příjemně podmočený pažit, jenž aspoň zčásti kompenzoval úmorné vedro. My jsme se už od začátku chopili iniciativy. Parta kolem hrajícího trenéra Ladislava Paštěky však nejenže v poklidu odolávala, ale navzdory téměř pěšímu tempu se několikrát snadno prokombinovala až do blízkosti naší svatyně. Hned dvakrát se v šancích ocitl Patrik Malát, tu první mu Lukáš Rotter lapil a při té druhé selhal. Naopak my jsme využili hned první naši příležitost z dobře zahrané standardky Tomáše Rešky, kdy Radek Šnajdr hlavou zblízka do sítě pohotově vrátil balón odražený od břevna po hlavičce Filipa Hanáka – 0 : 1! Když tři minuty nato po nápadité kombinaci a průnikové kolmici Michael Salinger bezpečně proměnil nájezd, vypadalo to na poklidný průběh – 0 : 2! Nijak zvlášť proto nevadilo, že prudkou hlavičku Radka Šnajdra gólman Vaclav Černocký vytěsnil na další roh a že následná pumelice Tomáše Rešky z notné dálky od břevna místo do sítě sklouzla těsně před brankovou čáru. Ve 41′ totiž Michael Salinger s přehledem zakončil i parádní křídelní akci po ose Jindřich Slavíček – Jakub Eremiáš – 0 : 3! Jenže slibné vedení nás patrně i ukolébalo a krátce před přestávkou jsme po laciné ztrátě míče u postranní čáry z kopačky Patrika Maláta už poprvé inkasovali – 1 : 3! Poločasové rošády v sestavách očividně více prospěly týmu v modrých dresech, naopak my jsme rázem dost nečekaně vypadli z role. Navíc už po deseti minutách po křídle upláchl Marek Vaculík a křížnou střelou na zadní tyč vsítil kontaktní gól – 2 : 3! V 68′ pak naši neobvykle hluchou pasáž důrazný Patrik Malát z opačné strany potrestal svým druhým gólem a dokonce vyrovnal – 3 : 3! Domácí byli na koni a oprávněně doufali v obrat. Ten jsme však už nepřipustili. V 74′ totiž propadl vysoký míč Tomáše Rešky až za domácí obranu, kde se jej po souboji zmocnil Filip Hanák a v polopádu jej propasíroval i mezi nohy vybíhajícího brankáře – 3 : 4! Patrně klíčový gól nás do závěrečných minut náležitě povzbudil a když v samém závěru tentokrát průbojný Jakub Eremiáš zužitkoval skvělou přihrávku střídajícího eléva Maxyma Maloshe a balón dovedl až do prázdné, zhluboka jsme si oddechli – 3 : 5! Zpočátku pohodový zápas tak přinesl nečekanou a nebývale dramatickou zápletku se šťastnějším vyústěním pro nás. Záhlinice se však o výsledek sympaticky rvaly až do konce a naše první body zvenku nám nijak nedarovaly. Přestože naše hra stále ještě neodpovídá mým představám a ani možnostem týmu, oceňuji, že jsme všechny body, byť možná silou vůle a se štěstím urvali. Vždyť zvenku je to poprvé za téměř rok a půl…“