První jarní výhra

SLUŠOVICE B – ZÁHLINICE 1:2 (1:1)

První jarní zápas a důležité venkovní vítězství na půdě Slušovic se zrodilo po poctivém výkonu celého mužstva na těžkém terénu. Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně, ale byli to domácí, kteří od začátku zápasu udávali tempo hry. My jsme ovšem hráli zodpovědně a přes menší držení míče jsme domácí do vyložených šancí nepouštěli. V druhé polovině prvního poločasu se hra začali vyrovnávat, ale paradoxně po jedné z mála chyb se dostal domácí hráč sám do pokutového území a přesnou střelou překonal našeho brankáře. To nás naštěstí nepoložilo, zanedlouho po brejkové situaci dva na jednoho načasoval Patrik Malát přesnou přihrávku Paštěkovi, který střelou o tyč vyrovnal.

Po přestávce již tempo hry na těžkém terénu nebylo tak velké, ale otěže zápasu jsme převzali do rukou my. Hrozili jsme hlavně po pravé straně, kdy se za záda obránců několikrát dostal Dušek, ale nebylo mu dnes přáno, navíc někdy i velkým kusem štěstí podržel domácí jejich brankář. Domácí už tolik nebezpeční nebyli, ale z ojedinělé šance nás excelentním zákrokem podržel Černocký. My jsme stále hrozili z rychlých brejků a rohových kopů, kdy měl dvakrát velkou šanci Zapletal. Nakonec se nám podařilo dát druhou branku, kdy jsme po střele Dutkeviče otočili zápas na konečných 1:2.

Odvážíme si cenné 3 body, ale vítězství bylo zasloužené. Klukům chci poděkovat za nasazení a bojovnost a věrným fanouškům za podporu.

SESTAVA ZÁHLINIC: ČERNOCKÝ – NOVOTNÝ, ZAPLETAL, MRÁZEK, MALÁT J. – DUŠEK, VACULÍK, MALÁT D., DUTKEVIČ – PAŠTĚKA (C), MALÁT P.

NA STŘÍDÁNÍ: POSPĚCH, VRÁNA, MINGISULTANOV, JAKVID, BUREŠ,

STŘELCI: PAŠTĚKA, DUTKEVIČ.

Děkujeme Vše příznivcům, kteří nás dojeli podpořit k vítězství.

Zároveň bychom Vás rádi pozvali na další mistrovské utkání, které odehrajeme opět na venkovním hřišti ve Hvozdné. Start utkání je v sobotu 15:00 hod.

Po dobrém výkonu prohra s nováčkem

V neděli prvního září jsme na svém hřišti sehráli vyrovnaný zápas s nováčkem okresního přeboru TJ Lutopecny. Přes dobrý výkon celého mužstva a několik šancí z nichž se nám podařilo využít pouze jednu kdy v 68. minutě po rozehrávce přímého kopu P.Tabarou, prodloužil L.Paštěka na T.Mrkvicu a ten skóroval. Naše radost trvala však jen dvě minuty kdy v 71. minut po faulu našeho brankáře, před pokutovým územím,byla nařízena penalta kterou soupeř proměnil. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a tak přišly ke slovu pokutové kopy, opět se ukázalo, že jsou naši slabinou. A tak poté co za nás tým skórovali pouze Mrkvica a Paštěka, soupeř poslal míč do naší sítě třikrát a získal tím bod navíc.
Tuto sobotu jedeme na 16 hodin do Střílek.

Body zůstaly v Kvasicích

V sobotu 17. srpna vyjelo naše mužstvo do Kvasic s cílem zopakovat vítězný výkon z minulého kola. Proti nám nastoupilo mužstvo FC Kvasice B posílené řadou hráčů z „áčka“, zřejmě z tohoto důvodu si také vyžádali přesun termínu utkání z neděle na sobotu, protože jinak by tyto posily nemohly nastoupit.
Začali jsme ofenzivně a hned z první akce ve třetí minutě po přímém kopu Rusnoka přiklepl Šustek na zcela volného Jakvida a „Kvído“ nekompromisně poslal náš celek do vedení. První poločas se odehrával střídavě před oběma brankami, v 37. minutě přihrál domácí hráč na hranici ofsajdu a Janoštík po zpracování levou nohou překonal našeho brankáře Radima Vaďuru. Do šaten se šlo za stavu 1 : 1.
Po přestávce soupeř po křížné nahrávce využil špatné postavení našich obránců, dostal se do brejkové situace, kterou bezpečně proměnil Dočkal ve vedoucí gól.
V 59. minutě dostal náš kapitán Ladislav Paštěka od rozhodčího druhou žlutou kartu za údajné zakopnutí míče a byl poslán pod sprchy. Naši hráči sice bránili ze všech sil a současně se rychlými brejky snažili o vyrovnání, ale v závěru soupeř v přečíslení 2x skóroval a upravil výsledek na 1:4. Jednoznačně nejslabší figurou na hřišti byl hlavní rozhodčí Oldřich Závojský, který utkání hrubě ovlivnil a nezvládl.
Příští zápas hrajeme proti TJ Počenice na jejich hřišti v neděli 25. 8. 2019 od
16:30 hodin.

Nová sezóna začala vítězně

V neděli 11.srpna jsme na závěr hodového víkendu odehráli zápas prvního kola letošního ročníku okresního přeboru. Na naše domácí hřiště přijel ambiciózní tým sportovního klubu Břest. Náš tým, který po závěru loňského ročníku opustili Petr Horák a Robin Poledňák, musel hledat náhradu. Doplnit mužstvo na novou sezonu se podařilo návratem Honzy Šustka, Petra Tabary, Františka Rašky a uzdraveného Tomáše Rusnoka. Hned od začátku jsme rozjeli pověstnou Záhlinickou mašinu, hráli útočný fotbal a nedávali soupeři mnoho prostoru. Skóre otevřel ve dvacáté sedmé minutě Tomáš Motal po pěkné spolupráci s Patrikem Malátem. Ve čtyřicáté čtvrté minutě soupeř fauloval v pokutovém území a náš kapitán Ladislav Paštěka nedal brankáři šanci, do šaten jsme tedy šli s dvougólovým vedením. Po přestávce se začali více prosazovat hráči soupeře a v padesáté minutě naše zaváhání potrestal Martin Šálek. V padesáté páté minutě rozhodčí opět ukázal na značku pokutového kopu a náš kapitán se opět nemýlil. Soupeř stále zvyšoval tlak a po poněkud sporném faulu v našem pokutovém území soupeř dostal možnost kopat penaltu také. Po celé utkání byl pro tým jednoznačnou oporou náš brankář Petr Pospíšil „Kouba“ a i tentokrát tým podržel a soupeřovu střelu zlikvidoval. V osmdesáté minutě však podruhé kapituloval, ale to bylo vše co soupeři dovolil. Náš tým tak zvládl první zápas na jedničku a získal zaslouženě tři body. Děkujeme všem hráčům a také divákům kteří nás přišli podpořit .
Příští utkání sehraje v sobotu 17.8. v 16 30 v Kvasicích s místním „béčkem“

Zápas o střed tabulky nám vyšel.

ZÁHLINICE – STŘÍLKY 5:2 (4:0)

Zdeněk Pudelka, trenér Záhlinic: „Zápas o udržení se ve středu tabulky nám vyšel. Co jsme si před zápasem řekli, jsme v prvním poločase plnili do puntíku. Hráli jsme aktivně, nabízeli se do volných prostorů a hráči o sobě věděli. V 9. minutě otevřel skóre Matesko a pak následovala po faulu na aktivního Mrkvicu penalta, kterou kapitán Paštěka s přehledem proměnil. Hosté působili ospalým dojmem a naše obrana neměla žádné problémy. Ve 30. minutě to bylo už 3:0, kdy po krásné kombinaci na jeden dotek skóroval Motal. Do přestávky se ještě prosadil prudkou střelou Malát. Druhý poločas už nebyl z naší strany tak dobrý. Nechávali jsme střed hřiště volný a soupeř měl opticky navrch. Po krásné, nechytatelné střele Hubra Střílky snížily a začaly se víc tlačit do koncovky. My jsme odpověděli brejkem, který s přehledem proměnil Drexler. Hostům se podařilo ještě korigovat umístěnou střelou. Rozhodčí Caletka dnes přispěl svým rozhodováním ke kvalitnímu zápasu.“

Branky: 9. Matesko, 12. (pen.) Paštěka, 30. Motal, 45. Malát, 79. Drexler – 69. Hubr, 86. Kryštof. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 60. Záhlinice: Vaďura – Hejník, Rygál, Paštěka, Polák (67. Drexler), Matesko, Horák (48. Bureš), Ledina, Mrkvica, Motal, Malát. Střílky: Rotter – Elzner (80. Vašák), Jančík, Hanák, Vybíral, Fila, Posolda, Stuchlík (51. Blaž), Kryštof, Hubr, Holub.

Soustředění-Černá Voda v Jeseníkách

Ve čtvrtek 14.2. odjíždějí Záhliničtí fotbalisté na soustředění v Černé Vodě – Jeseníky. Soustředění se bude konat v délce 4 dnů, kdy jsou nastaveny intenzivní tréninkové cvičení, výběhy a nakonec i první přípravné utkání. Po ukončení soustředění bude celkové zhodnocení. Děkujeme, TJ SOKOL ZÁHLINICE.