Ve vyrovnaném zápase se rozhodlo až v penaltovém rozstřelu

ZÁHLINICE – SKAŠTICE B 1 : 2 pp. ( 0 : 1 )

V naději, že z páteční dohrávky kdy Skaštice dohrávali zápas v Komárně budou hráči Skaštic znavení, jsme byli překvapeni.

V neděli se na domácím trávníku v Záhlinicích odehrálo další mistrovské utkání, tentokrát nastoupil jako soupeř celek z nedalekých Skaštic. Čekala se tak vyrovnaná bitva, kdy oba celky od sebe dělil pouze 2 body.

Skaštice se představil jako vcelku kvalitní soupeř, který jak už dokázal, bude zatápět všem soupeřům. Hostující tým nevstoupil do zápasu vůbec špatně, kdy byl viditelně lepší na míči. Snažili se i aktivně rozehrávat míče, kdežto Záhlinický tým se nemohl do utkání nijak dostat. Ovšem první velká šance přišla právě pro domácí Záhlinice, kdy obránce Tomáš Rusnok vyslal dalekonosnou přihrávkou do běhu Tomáše Mrkvicu, který se za míčem rozběhl a ve sprinterským souboji nedal soupeři absolutně žádnou šanci a míč dovezl až do pokutového území, kde udělal kliku obránci, obešel brankáře a levou nohou zakončoval do prázdné brány. Ovšem obránce Skaštic dokázal míč zablokovat a tak jasná branková příležitost skončila opět neproměněná.

V zápětí se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Kdy hostující Frýdl napřáhl z hranice velkého vápna a střelou na zadní tyč nedal Vaďurovi žádnou šanci. Skóre utkání tak bylo 0 : 1. Ve 25´ minutě se navíc zranil zmiňovaný útočník Mrkvica a na hřišti jej zastoupil Patrik Malát.

Je pravdou, že hostující Skaštice byli v prvním poločase aktivnějším týmem. Napadali vysoko, což nám ve hře moc nepomohlo, navíc když jsme se snažili dostat do hry.

Na hře byla jasně viditelná změna, kdy do 2. poločasu nastoupili Záhliničtí s větší aktivitou, odhodlaností a chutí se zápasem něco udělat.

Jednobrankový náskok mohl v druhém poločase hned z kraje srovnat kapitán Ladislav Paštěka, ale bohužel pro něj i pro celým tým, míč netrefil a nepovedená střela byla lahůdkou pro hostujícího brankáře. Zasloužené vyrovnání přišlo v 61´ minutě, kdy Paštěka napadal vysoko a znervóznil gólmana tak, že nedokázal míč odkopnout do bezpečí. Odražení Míč od Maláta se dostal k útočníkovi Horákovi, který tak uklízel míč do odkryté brány.

Šance se střídali na obou stranách, ale vyloženě žádné gólové k vidění nebyli.

Rozhodnout zápas mohl v 87´minutě rozhodnout druhý útočník Patrik Malát, když po levé straně pláchl výborně hrající bek Lukáš Hejník, který naservíroval Malátovi krásný centr. Bohužel nedokázal míč trefit tak, abychom se radovali z branky.

V penaltový rozstřelu vyšli vítězně Skaštice, kdy Záhlinice nedokázali proměnit 3 z 5 penalt a bod navíc si tedy připsali Skaštice.

Článek je v tomto případě krátký z cela po právu, jelikož zápas moc šancí a branek bohužel nepřinesl.

V dalším kole se představíme na hřišti Těšnovic, start utkání je v neděli v 16:30hod. Uvidíme zda dokážeme navázat na lepší venkovní zápasy, než ty domácí.

SESTAVA: VAĎURA, HEJNÍK – RUSNOK – NGOC – LEDINA, ŠUSTEK – PAŠTĚKA ( C ) – KUTŇÁK – JAKVID, HORÁK – MRKVICA

NA STŘÍDÁNÍ: MALÁT, POLÁK, MATESKO, MOTAL,

STŘELCI: HORÁK

ROZHODČÍ: BEDŘICH CALETKA

DIVÁKŮ: 100

Venkovní zápas skončil doslova demolicí domácího týmu.

KVASICE – ZÁHLINICE 0 : 7 ( 0 : 3 )

Ve 21. kole OP se čekala těžká bitva mezi domácími Kvasicemi a hostujícími Záhlinicemi. Předpokládal se vyrovnaný boj, jelikož oba celky získali stejný bodový zisk po odehraných 20. mistrovských utkáních. S 31 body jsme se tedy dělili o 7 příčku. V Kvasicích byl jako vždy trávník v bezvadném stavu, a počasí nám přálo snad více než dost.

Přejdeme k úvodu utkání, kdy Záhlinice doslova zaskočili domácí svojí aktivní hrou, kdy od úvodu zápasu vyvinuli na domácí aktivní pressing, který také přinesl gólové šance. Tou první byla branková příležitost Petra Horák, který dostal pěknou přihrávku patičkou na malé vápno od obránce Tomáše Rusnoka, ovšem tahle příležitost ještě branku neskončila, protože střelu zablokoval padající brankář domácích. V následné šanci dostal druhý útočník Tomáš Mrkvica přihrávkou do běhu od kapitána Ladislava Paštěky, avšak střela neměla potřebnou razanci, a tak s ní brankář neměl moc práce. V další šanci se objevil opět Tomáš Mrkvica, kdy jej vyslal hlavičkou do běhu levý obránce Patrik Polák, ale  ani tahle šance nepřinesla branku.

Z Prvního gólového okamžiku jsme se radovali ve 28. minutě, kdy Radek Jakvid navezl míč do prostoru velkého vápna a střelou k tyči nedal brankáři šanci.

Hra se vyvíjela stále v náš prospěch, kdy jsme byli tím týmem, který chce převzít iniciativu do vlastních rukou. Druhý gólový okamžik přišel v 38. minutě, kdy po krásném průniku Petra Horáka po levé straně, našel před  bránou Tomáše Mrkvicu, který uklidil míč do prázdné brány.

Názornou ukázku, jak se chladnokrevně zachovat při brejku si Záhliničtí borci nechali na závěr 1. poločasu. Ve 45. minutě po rohovém kopu domácích se k odraženému míči dostal Tomáš Mrkvica, který balón sprintem vyvezl na hranici půlky, přihrávkou do volného prostoru našel na levé straně podporujícího Radka Jakvida, který opět přesunul hru na pravou stranu, kde útok podpořil pravý obránce Lukáš Hejník, který našel přihrávkou již zmiňovaného útočníka Tomáše Mrkvicu, který zakončil akci střelou k právě tyči.

Poločasový výsledek tak upravili na 0 : 3.

Parádní 1. poločas přinesl do kabiny velkou spokojenost a více klidu na naše kopačky v druhém poločase. S klidem na míči a přesouváním hry, jsme měli větší chuť ke hře, než domácí tým.

A mohlo být ještě líp, kdy se Záhlinickým hráčům povedl i vstup do 2. poločasu. Po pasu do běhu na pravé straně, dokázal míč zastihnout na hrací ploše Tomáš Mrkvica a naservíroval jej pod sebe na hranici velkého vápna. Pravý záložník Honza Šustek tuhle šancí ještě neproměnil.  Již v pořadí čtvrtý gól však přišel záhy v 53´minutě, kdy útočník Tomáš Mrkvica našel přihrávkou do běhu rozběhnutého Petra Horáka, který si míč zpracoval na svojí slabší pravou nohu, ale  krásně poslal míč do pravého dolního rohu. Skóre zápasu tak zvýšil již na 0 : 4.

Výborně hrající obrana v čele s oběma Tomáši, jak Rusnokem tak Ngocem se bohužel musel nadále obejít bez druhého jmenovaného, který musel střídat ze zdravotního důvodu v 53. minutě. Střídající matador Karel Matesko však potvrdil své zkušenosti a rychlého Ngoce plně zastoupil a „prodal“ zase své přednosti. Útočník Petr Horák  přidal již svou druhou branku už v 59.minutě, kdy se prosadil svým důrazem ve vápně a z těžkého úhlu překvapil brankáře Kvasic střelou na první tyč.

Po první brance kterou vstřelil levý záložník Radek Jakvid, se v 70. minutě dokázal konečně prosadit i pravý záložník Honza Šustek, kdy k němu propadl centr Davida Kutňáka a tuto šanci už bezproblémově vyřešil střelou k tyči. Na světelné tabuli tak svítilo skóre 0 : 6, což vedlo k jistotě 3 bodů a tak se mohli do hry zapojit naši „ žolíci “ Tomáš Motal s  Mirkem Burešem. Výborně hrající Petr Horák, připravil další brankovou příležitost, kdy z levé strany krásným přízemním centrem našel bezvadně postaveného útočníka Tomáše Motala, kterému tak stačilo jen nastavit placírku a jít se radovat z branky. Skóre tak upravil na vysokých 0 : 7. V další šanci jeho jedovatá střela skončila jen pár centimetrů vedle svatyně domácího brankáře.

Co se týče defenzivní činnosti, tak v zápase neměl žádnou práci Radim Vaďura, který si tak aspoň procvičil svojí kopací techniku a navíc tak navýšil svoji neprůstřelnost na 200 minut.

Zápas lze hodnotit velmi kladně, kdy se nám podařilo získat plný počet bodů a navíc jsme konečně předvedli velmi ofenzivní hru.

Aktuálně se tedy Záhlinice posunuli na 6. příčku OP Kroměříž se ziskem 34 bodů.

DETAILI ZÁPASU

SESTAVA: VAĎURA, POLÁK – RUSOK – NGOC – HEJNÍK, ŠUSTEK – KUTŇÁK – PAŠTĚKA ( C ) – JAKVID, HORÁK – MRKVICA

NA STŘÍDÁNÍ: POSPÍŠIL, MOTAL, LEDINA, BUREŠ, MALÁT, MATESKO

STŘELCI: MRKVICA 2X, HORÁK 2X, JAKVID, ŠUSTEK, MOTAL

ŽLUTÉ KARTY: HORÁK

ROZHODČÍ: PETR ŽIKMUND,

DIVÁKŮ: 90

Děkujeme Všem, kteří dojeli podpořit naše borce za krásného slunného odpoledne a jsme rádi, že jsme se Vám předvedli v takové formě.

Následující utkání se odehraje na domácím trávníků v neděli proti celku TJ Skaštice B. Začátek utkání je 15:00 hod. Všichni jste srdečně zváni.

Zápas rozhodl dvěma brankami Honza Šustek.

ZÁHLINICE – CHVALČOV 2 : 0 ( 2 : 0 )

V neděli se odehrál na domácím trávníku duel, ve kterém jsme chtěli doma předvést dobrou hru a konečně brát 3 body.

Představil se u nás tým z Chvalčova, který obývá spodní příčky tabulky. Ovšem ani tuhle skutečnost jsme nechtěli podcenit a tak jsme do zápasu vstoupili aktivně a přidali jsme i více bojovnosti než v předchozích domácích utkáních. To nám hned od začátku zápasu přineslo několik šancí a velkou převahu, kdy jsme soupeře doslova uzamkli na soupeřově polovině. Hned v první šanci si centr ve vápně našel Patrik Malát, který k jeho smůle dokázal míč nasměrovat hlavou jen o několik centimetrů vedle brány. V další příležitosti se objevil druhý útočník Petr Horák, kdy jeho střela z dálky míjela levou tyč. Po těchto šancích, jako by zase na domácí padla deka a tak bylo potřeba minimálně jednu šanci proměnit. To se podařilo Honzovi  Šustkovi,  který se po centrovanému míči dostal k odraženému míči, který uklidil technickou přízemní střelou k levé tyči. Vedení nás uklidnilo a hned za dvě minuty jsme se mohli radovat znovu. Střelcem byl opět Honza Šustek, kdy se jako první zorientoval u dorážky ve velkém vápně a střelu poslal k levé tyči..

V poločase se odcházelo do šaten za stavu 2 : 0 pro domácí tým Záhlinic.

Ponaučili jsme se s předchozích zápasů a do druhého poločasu jsme vstoupili s větším klidem. Výsledek 2 : 0 byl pro nás dostačující a tak jsme se snažili držet míč a kombinovat. Dařilo se nám hru roztahovat a vznikali další šance, avšak žádné vyložené ,,tutovky”. Naopak soupeř po naší chybě měl jednu velkou příležitost, kdy hostující útočník dostal pěknou přihrávku mezi stopéry, ale domácí brankář skvěle vyběhl a vychytal ho. K dalším šancím jsme již soupeře nepustili a konec utkání jsme kontrolovali na rozdíl od předchozího utkání.

Konečně se nám doma podařilo vyhrát a zaslouženě bereme plný počet 3 bodů.

Děkujeme hojnému počtu fanoušků, kteří podpořili domácí borce.

SESTAVA: Vaďura , Ledina – Rusnok – Ngoc – Hejník, Jakvid – Paštěka (C) – Kutňák – Šustek, Malát – Horák

NA STŘÍDÁNÍ: Motal, Bureš, Mrkvica, Polák, Pospíšil

STŘELCI: Šustek 2x

ROZHODČÍ: Skyba

POČET DIVÁKŮ: 100

Následně bychom Vás rádi pozvali na další mistrovské ,, derby “, které se odehraje v neděli na hřišti nedalekých Kvasic. Start utkání je v 16:30hod.

O vyhraný 3 bodový zápas jsme přišli v samotném závěru.

MRLÍNEK : ZÁHLINICE ( 1 : 2 ) 4 : 5 pp.

V rámci dohrávky 1. kola OP jsme se vydali včera do dalekého Mrlínku. Při příjezdu jsme obhlídli areál a trávník na hřišti. Mírné zklamání přinesl „opravený trávník“ který byl nerovný a přepískovaný.

Po sérií 2 remíz, kdy jsme nakonec sebrali Počenicím 2 body v samotném závěru jsme konečně pomýšleli na plný počet bodů, o které jsme chtěli obrat domácí Mrlínek. Vývoj utkání začal lépe pro nás, kdy jsme měli převahu na míči, krásně přesouvali hru a zajišťovali prostor. První radost z branky ovšem měli domácí, kdy po pravé straně utekl domácí útočník a naservíroval míč na hranici velkého vápna kdy do prázdné branky zakončoval hráč Mrlínku. Naštěstí se Záhliničtí ničeho nezalekli a začali obléhat soupeřovu svatyni čím dál tím více. Jedovatou střelu Petra Horáka dokázal brankář ještě včas vyboxovat ale z následného rohového kopu, kdy po nacvičeném signálu poslal Kutňák do vápna míč, který bezchybně našel Tomáše Rusnoka, který tak svůj premiérový gól vsítil hlavou.

Jak jsem již zmiňoval, hru jsme měli pod kontrolou a do poločasu se nám podařilo vsítit vedoucí branku, kdy se opět premiérově předvedl David Kutňák, který se dostal v 41´ minutě jako první k odraženému míči a nekompromisně jej uklidil k levé tyči. Stav tak upravil na 1 : 2, kdy se za tohoto stavu šlo i do kabin.

Druhý poločas se vedl ve stejném herním projevu jako ten první. Z leva výborně hrající Ledina vybojoval míč na levé straně velké vápna a technickou střelou jej uklidil „za škraň“ domácího brankáře. Stav utkání tak navýšil na 1 : 3. Po tomhle gólu, jsme jako kdyby lehounce polevili a domácí nás potrestali střelou z přímého kopu, kdy po odpískaném zákroku Tomáši Rusnokovi na hranici velkého vápna vstřelil branku přesně k pravé tyči domácí hráč.

2 brankový náskok jsme si chtěli udržet a po minele, kterou vymyslel domácí obránce, nejlíp vyhodnotil situaci náš útočník Patrik Malát, který svojí přesnou přihrávkou našel střídajícího útočníka Tomáše Motala. Stav utkání tak upravili na 2 : 4.

Namísto abychom hru uklidnili a ponaučili se z pasivní hry dozadu, nás jakoby karma potrestala a to hned 2 brankami, které přišli z čista jasna za 5 minut 12. Domácí se při první brankové příležitosti radovali ze standartní situace, kdy na hlavičkovaný nevyskočil nikdo z našich obránců nejvýš a tak na míč odhlavičkovaný z 15 metrů nedosáhl brankář Petr Pospíšil.

V naivnosti, že si odvezeme 3 body v zápase ve kterém jsme byli jasně lepší a soupeře přehráli, nás domácí ještě potrestali, kdy na středu vybojovali domácí míč a přihrávkou do běhu vyslali domácího útočníka který přihrávkou na malé vápno hledal svého kolegu z útoku. Bohužel pro nás, se nepodařilo obráncům ani brankáři míč zastavit a k dorážce se dostal domácí útočník který tak zajistil bod svému týmu.

V penaltovém rozstřelu se opět štěstí přiklonilo na naší stranu. Dvě chycené penalty si připsal brankář Petr Pospíšil. Konečnou rozhodující penaltu tak proměnil náš kapitán Ladislav Paštěka.

Nakonec jsme si z tohoto utkání odvezli 2 body, které nejsou k zahození, ale také nepřispěli k úplné spokojentosti.

Aktuálně se Záhlinice nachází na 7. příčce Okresního přeboru.

SESTAVA ZÁHLINIC: (B) POSPÍŠIL, LEDINA – RUSNOK – NGOC – HEJNÍK, MRKVICA – KUTŇÁK – PAŠTĚKA – ŠUSTEK, MALÁT – HORÁK

NA STŘÍDÁNÍ: (B) VAĎURA, JAKVID, POLÁK, MOTAL

STŘELCI: RUSNOK, KUTŇÁK, LEDINA, MOTAL

ROZHODČÍ: ZÁVOJSKÝ OLDŘICH

POČET DIVÁKŮ: 100

Děkujeme všem, kteří přijeli podpořit naše kluky a podívat se na gólové fotbalové utkání.

Remíza, která přišla za 5 minut 12.

Počenice – Záhlinice ( 1 : 1 ) 2 : 3 pp.

V sobotu odpoledne odehráli Záhliničtí borci další soutěžní klání. Odjíždělo se do dalekých Počenic, kde se odehrálo 19. kolo OP Kroměříž. Utkání začalo v 16:30, což by mohlo napovídat pro lepší podmínky pro hru. Bohužel se tak nestalo a utkání začalo za až moc povedeného počasí.

Utkání začalo v celkem svižném tempu, a hned jako první si dokázal vytvořit šanci útočník Tomáš Mrkvica, kdy přečetl přihrávku soupeře, avšak bohužel pro něj, přehodit se mu gólmana povedlo ale jen kousek vedle levé tyče. Opět to byli Záhliničtí, kteří se dostali do brejku opět k zakončení, kdy po levé straně zatáhl do vápna již zmiňovaný Mrkvica, a přesnou přihrávkou našel druhého kolegu z útoku Patrika Maláta, který po zpracování míče uklidil balón z bezprostřední blízkosti suverénně do pravé šibenice.

Hrací plocha Počenic byla opravdu těžká, trávník byl suchy a tvrdý, takže se nedalo hrát moc kombinačně. Domácí Počenice měli taktiku, kdy se dostávali do útoku pouze z nákopů gólmana. Už když jsme mysleli, že udržíme vedoucí stav 0:1 do poločasu, se naskytla domácím příležitost, kdy domácí Štolfa dostal více prostoru, v malém vápně se otočil, a míc poslal k pravé tyče. Stojí za zmínku, že míč letěl 20 cm vedle brankové konstrukce, nerovný povrch byl ale razantně proti, a míč tak zapadl k pravé tyči.

V druhém poločase došlo ke střídání, kdy hřiště opustil Karel Matesko a nahradil jej Honza Šustek. Který do hry přinesl aktivitu na levé záloze. Domácí houževnatějším týmem, a někdy také až moc bojovným. Bohudík měl Záhlinický tým v bráně Petra Pospíšila alias Koubu, který svými zákroky uchvátil všechny příznivce fotbalu a dokonce i domácí publikum. I když jej 2x zachránila branková konstrukce, tak vychytal v zápase 4 vyložené branky.

I když jsme si ani na tohle upozornění nedali pozor, přišla v 85. minutě branka domácích na 2:1. Kdy po brejku z levé strany se domácí útočník pokoušel prostřelit brankáře Petra Pospíšila. Ten první zákrok bravůrně odvrátil, bohužel z následné dorážky už lovil míč ze své sítě.

Naštěstí jsme nesložili zbraně a ze standartní situace jsme dokázali srovnat. Z hranice půlkruhu poslal krásný centr David Kutňák na který vyskočil nejvýše již zmiňovaný Honza Šustek, od kterého se míč kutálel do brány. Skoro jistý gól raději dokopl za hranici brankové čáry útočník Tomáš Mrkvica a srovnal na konečných 2 : 2.

Utkání ještě mohl rozhodnout samotný Honza Šustek, kdy mu z levé strany nacentroval míč střídající Patrik Polák, bohužel hlavičkovaný míč skončil pár centimetrů nad břevnem.

Je třeba pochválit obranu, která odolávala celý zápas nepříjemným nákopům se sluncem v očích.

V penaltovém rozstřelu se tentokrát přiklonilo štěstí na naší stranu. Třešničkou na dortu jsou vychytané dvě penalty v rozstřelu, které si připsal opět kdo jiný něž Petr Pospíšil.

Děkujem všem fans, kteří nás dojeli podpořit a fandili.

Sestava Záhlinic: Pospíšil, Ledina – Matesko – Ngoc – Hejník, Paštěka – Rusnok – Kutňák – Jakvid, Mrkvica – Malát

Náhradníci: Šustek, Polák, Motal

Střelci branek: Malát, Mrkvica

!! POZOR !!

NÁSLEDNĚ BYCHOM VÁS RÁDI POZVALI NA ZÍTŘEJŠÍ ZÁPAS. ODEHRAJE SE NA HŘIŠTI MRLÍNKU, START UTKÁNÍ 16:30 HOD.

O body s Komárnem jsme přišli 3 minuty po vyloučení hostujícího Žejdlíka.

Záhlinice : Komárno – Osíčko ( 1 : 1 ) 2:3 pp.

V neděli se odehrál další domácí zápas s týmem FK Komárno – Osíčko. Bohužel jsme nedokázali navázat na bezvadný výkon z venkovního zápasu proti Němčicím, kdy domácí tým podlehl na své půdě po 2 letech. Do utkání s Komárnem jsme vstoupili aktivně, kdy jsme si dokázali vytvořit několik šancí, kdy po centru Tomáše Mrkvici si naskočil na centr domácí Jakub Ledina, avšak bohužel, jeho pokus zatím orazítkoval břevno. Po 15. minutovém tlaku se hra celkově vyrovnala, konec konců pro nás to byl hostující kapitán Majkus, který po skrumáži v malém vápně se jako první zorientoval a poslal svůj tým střelou k vzdálenější tyči do vedení.

Netrvalo dlouho, a domácí útočník Petr Horák načasoval perfektní přihrávku, kterou zakončil Tomáš Mrkvica. Stav tak vyrovnal na 1:1. Za takového stavu se šlo i do šaten.

Do 2. poločasu jsme vstoupili velmi aktivně, kdy jsme si vytvořili několik slušných příležitostí. Ta hlavní přišla v 50. minutě, kdy domácí útočník Tomáš Mrkvica navedl balón na střed a přihrávkou do uličky vyslal do gólové příležitosti Jakuba Ledinu, který tak upravil stav na 2:1 z pohledu domácích.

V 70. minutě obdržel hostující obránce Žejdlík 2. žlutou kartu, po které se musel poroučet z hrací plochy. Bohužel tahle výhoda nám moc k výkonům nepřidala, kdy 3 minuty po vyloučení se za domácí obranu dostal Hošťálek, který byl podle rozhodčího zastaven nedovoleným způsobem. Nařízenou penaltu proměnil Majkus bez problémů.

Domácí Záhlinice se snažili vytvořit nátlak na soupeře, ovšem žádný gólový přinos nám to nepřineslo.

V penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo na stranu hostujícího týmu.

Sestava: Pospíšil, Polák – Rusnok – Ngoc – Hejník, Šustek – (C) Paštěka– Kutňák (46´ Matesko) – Ledina, Mrkvica – Horák (66´ Bureš)

Náhradníci: Vaďura, Matesko, Bureš, Rygál, Motal

Střelci branek : Mrkvica, Ledina

Zároveň bychom Vás s radostí pozvali na další zápas, který se odehraje tuhle sobotu v Počenicích. Start utkání 16:30hod.

První tři cenné body z Němčic

K třetímu mistrovskému utkání jarní části, zavítali v neděli fotbalisté Záhlinicic na  horkou půdu Němčic u Holešova. Domácí byli favoritem což jasně dokazovalo jejich postavení v tabulce a jejich výsledky na domácím hřišti. Přesně v 16.00 hod. hlavní rozhodčí Zakopal zahájil vzájemný duel, ve kterém od začátku byli aktivnější hosté. Zejména po pravé straně se rychlonohý Mrkvica snadno prosazoval přes domácího hráče a po jedné z jeho přihrávek ve 3.min. otevřel skóre Horák, který nekompromisně prostřelil domácího brankáře. Netrvalo to  dlouho a sám pravý záložník ve 13.min. zvyšoval na dva nula a domácí nevěřili vlastním očím. Pak následovaly ještě dvě vyložené šance, kdy domácí hráč Holý vykopával míč už z prázdné branky, a když se řítil Malát sám na domácího golmana, ale nedal. Po jednom z faulů, kdy domácí zahrávali přímý trestný kop, obránci hostů nepohlídali odražený míč, a bylo to 1:2. Ve 30.min. se dočkali domácí hráči dokonce vyrovnání, kdy Zaoral přešel přes dva hostující hráče a upravil na 2:2. Když už se schylovalo k půlce utkání, hosté ještě jednou zahrozili. Aktivní Mrkvica se protáhl kolem domácího obránce a tomu nezbylo nic jiného, aby zabránil střelení branky, než jej faulovat. Pokutový  kop s přehledem proměnil hostující kapitán Paštěka a šlo se do kabin. Druhá půle kopírovala tu první. Hned z kraje hosté zahrávali rohový kop, přetažený míč hlavou vrátil před branku Paštěka a Mrkvica uklidil míč do sítě. Dobře hrající důrazný Horák se v 54.min. prosadil před hranicí velkého vápna a po následné pěkné kombinaci na 5:2 zvyšoval Patrik Malát. Domácí se ale nechtěli smířit s takovým stavem utkání a hrozili dlouhými nákopy za pomocí větru. Velká snaha korigovat nepříznivý výsledek přinesla ovoce v 84 a 89 min. kdy se podařilo výsledek upravit na konečných 5:4 pro borce ze Záhlinic. Po skončení utkání, kdy si hosté zakřičeli vítězné cigi caga cigi caga hej hej hej uprostřed domácího hřiště, se diváci shodli, že dnes byli záhlinští prostě lepším mužstvem, které šlo za svým vítězstvím a plně si ho zasloužili. Přesvědčili se také, že se dá hrát s každým a nemusí se bát ani mužstev z vyšších pater.

Sestava: 1 Vadura, 3 Hejník,5 Ledina/64 Polák/,9 Matesko,12 Huynh Ngoc Tep Tomaš Goc,11 Mrkvica/69 Šustek/4 Kutnák, 10 Paštěka,8 Horák,14 Malát/90 Lochman/

Náhradníci:7 Šustek,2 Polák,13 Lochman,17 Pospíšil.

ŽK:  21.Horák,50.Ledina,2.Jakvid.

Střelci: 3.Horák,13.Mrkvica,44.Paštěka/p/,47.Mrkvica,54.Malát.

Rozhodčí: Zakopal Tomáš,R1:Němec Karel,R2:Paštěka Ladislav