Remíza, která přišla za 5 minut 12.

Počenice – Záhlinice ( 1 : 1 ) 2 : 3 pp.

V sobotu odpoledne odehráli Záhliničtí borci další soutěžní klání. Odjíždělo se do dalekých Počenic, kde se odehrálo 19. kolo OP Kroměříž. Utkání začalo v 16:30, což by mohlo napovídat pro lepší podmínky pro hru. Bohužel se tak nestalo a utkání začalo za až moc povedeného počasí.

Utkání začalo v celkem svižném tempu, a hned jako první si dokázal vytvořit šanci útočník Tomáš Mrkvica, kdy přečetl přihrávku soupeře, avšak bohužel pro něj, přehodit se mu gólmana povedlo ale jen kousek vedle levé tyče. Opět to byli Záhliničtí, kteří se dostali do brejku opět k zakončení, kdy po levé straně zatáhl do vápna již zmiňovaný Mrkvica, a přesnou přihrávkou našel druhého kolegu z útoku Patrika Maláta, který po zpracování míče uklidil balón z bezprostřední blízkosti suverénně do pravé šibenice.

Hrací plocha Počenic byla opravdu těžká, trávník byl suchy a tvrdý, takže se nedalo hrát moc kombinačně. Domácí Počenice měli taktiku, kdy se dostávali do útoku pouze z nákopů gólmana. Už když jsme mysleli, že udržíme vedoucí stav 0:1 do poločasu, se naskytla domácím příležitost, kdy domácí Štolfa dostal více prostoru, v malém vápně se otočil, a míc poslal k pravé tyče. Stojí za zmínku, že míč letěl 20 cm vedle brankové konstrukce, nerovný povrch byl ale razantně proti, a míč tak zapadl k pravé tyči.

V druhém poločase došlo ke střídání, kdy hřiště opustil Karel Matesko a nahradil jej Honza Šustek. Který do hry přinesl aktivitu na levé záloze. Domácí houževnatějším týmem, a někdy také až moc bojovným. Bohudík měl Záhlinický tým v bráně Petra Pospíšila alias Koubu, který svými zákroky uchvátil všechny příznivce fotbalu a dokonce i domácí publikum. I když jej 2x zachránila branková konstrukce, tak vychytal v zápase 4 vyložené branky.

I když jsme si ani na tohle upozornění nedali pozor, přišla v 85. minutě branka domácích na 2:1. Kdy po brejku z levé strany se domácí útočník pokoušel prostřelit brankáře Petra Pospíšila. Ten první zákrok bravůrně odvrátil, bohužel z následné dorážky už lovil míč ze své sítě.

Naštěstí jsme nesložili zbraně a ze standartní situace jsme dokázali srovnat. Z hranice půlkruhu poslal krásný centr David Kutňák na který vyskočil nejvýše již zmiňovaný Honza Šustek, od kterého se míč kutálel do brány. Skoro jistý gól raději dokopl za hranici brankové čáry útočník Tomáš Mrkvica a srovnal na konečných 2 : 2.

Utkání ještě mohl rozhodnout samotný Honza Šustek, kdy mu z levé strany nacentroval míč střídající Patrik Polák, bohužel hlavičkovaný míč skončil pár centimetrů nad břevnem.

Je třeba pochválit obranu, která odolávala celý zápas nepříjemným nákopům se sluncem v očích.

V penaltovém rozstřelu se tentokrát přiklonilo štěstí na naší stranu. Třešničkou na dortu jsou vychytané dvě penalty v rozstřelu, které si připsal opět kdo jiný něž Petr Pospíšil.

Děkujem všem fans, kteří nás dojeli podpořit a fandili.

Sestava Záhlinic: Pospíšil, Ledina – Matesko – Ngoc – Hejník, Paštěka – Rusnok – Kutňák – Jakvid, Mrkvica – Malát

Náhradníci: Šustek, Polák, Motal

Střelci branek: Malát, Mrkvica

!! POZOR !!

NÁSLEDNĚ BYCHOM VÁS RÁDI POZVALI NA ZÍTŘEJŠÍ ZÁPAS. ODEHRAJE SE NA HŘIŠTI MRLÍNKU, START UTKÁNÍ 16:30 HOD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *